🛡

Claim Tacizi

Sunucu içerisinde yapılan claim tacizi için alınabilecek cezaların bilgilendirmesi

Claim Tacizi - Bilgilendirme

Özel Mesaj üzerinden kışkırtıcı ve rahatsız edici mesajlar yollayarak kişiyi claim dışına çekmeye çalışmak, oyuncuyu sürekli claiminin dışında öldürmek. claimlerinin etrafında devasa yapılar yapmak, bloklar koymak lav ve su gibi yayılabilen malzemeler koymak, uzun şeritler halinde veya aralıklarla blok kırarak arazi dışının bütünlüğünü bozmak yasaktır.

Gittiğiniz (Kasaba,Krallık), Claimlerinin dışına "6" blok ara bırakacak şekilde ve "Trollemek amacıyla olmayacak şekilde" Blok koyabilirsiniz, O Yerden ayrılacağınız zaman koyduğunuz bloklarının tamamını temizlemek zorundasınız.

Kötüye Kullanım engellemek amacıyla Temizledikten sonra f11 basarak saat ve tarihi göstericek şekilde "ss" almanız gerekiyor yoksa ceza alırsınız. aldığınız ssi 3. günün sonunda silebilirsiniz

Bir kasaba, başka bir townun yakınına claim alacaksa en yakın claimin 80 blok [ 5 chunk ] uzağına almalıdır. Önceden alınan claimler için kural değişmez, 5 chunk boşluk olacak şekilde taşınmalıdır. Birbirlerine yakın townlarda üstünlük, bahsi geçen konuma önce kurulan towndadır. tehditkar cümleler kullanılmamlıdır.Cezası: 7/14/30 gün süreliğine sunucudan uzaklaştırılmak.

Sizlere karşı claim tacizi yapıldığı esnada video kaydı başlatarak kişilerin isimleri ve yaptığı claim tacizinin net şekilde gözükmesi gerekmektedir aksi taktirde kanıtınız geçersiz sayılacaktır. Tacizi yapan kişinin veya kişilerin ayrılmalarını bekleyin Oradan ayrılırken yaptıkları yapıları temizlemediler ise aldığınız kanıtı youtube'ye yükleyerek sitemizden talep açabilirsiniz.